Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Edit this entry  
30
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★½
Edit this entry  
24
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
Athlete A

Athlete A

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Crime of the Century

The Crime of the Century

2021
×
★★★★
Edit this entry  
31
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
Tiger

Tiger

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★
Edit this entry  
06
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★
Edit this entry  
31
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★
Edit this entry  
30
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Edit this entry  
23
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★½
Edit this entry  
19
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
12
Boys State

Boys State

2020
×
★★★★
Edit this entry  
11
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Run

Run

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
Totally Under Control

Totally Under Control

2020
×
★★★★
Edit this entry  
23
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★½
Edit this entry  
10
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★½
Edit this entry  
05
Lenny Cooke

Lenny Cooke

2013
×
★★★★
Edit this entry  
30
Metropolitan

Metropolitan

1990
×
★★★½
Edit this entry  
28
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★
Edit this entry  
16
Becoming Mike Nichols

Becoming Mike Nichols

2016
×
★★★½
Edit this entry  
16
Becoming Warren Buffett

Becoming Warren Buffett

2017
×
★★★
Edit this entry  
14
An Unreasonable Man

An Unreasonable Man

2007
×
★★★½
Edit this entry  
26
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★½
Edit this entry  
24
Primary

Primary

1960
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Work

The Work

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
Contagion

Contagion

2011
×
★★★½
Edit this entry  
12
Margin Call

Margin Call

2011
×
★★★
Edit this entry  
11
Panic: The Untold Story of the 2008 Financial Crisis

Panic: The Untold Story of the 2008 Financial Crisis

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
Too Big to Fail

Too Big to Fail

2011
×
★★★½
Edit this entry  
13
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
Selma

Selma

2014
×
★★★½
Edit this entry  
30
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★½
Edit this entry  
29
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★
Edit this entry  
25
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
Little Women

Little Women

1994
×
★★★
Edit this entry