• Leaving Neverland

    ★★★★½

  • Troop Zero

    ★★★½

  • Paddleton

    ★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★★

  • Little Monsters

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★½

  • The Report

    ★★★½

  • The Lodge

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Honey Boy

    ★★★★

  • Apollo 11

    ★★★★½

  • Fyre

    ★★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Dumplin'

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Mortal Engines

    ★★★

  • Aquaman

    ★★★★

  • The Christmas Chronicles

    ★★★

  • Puppy Star Christmas

  • The Princess Switch

    ★½

  • The Grinch

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★½

  • Venom

    ★★★

  • The VelociPastor

    ★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • Banana Split

    ★★★

  • Overlord

    ★★★½

  • Green Book

    ★★★★

  • High Life

    ★★★★

  • Widows

    ★★★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★★

  • Outlaw King

    ★★★★

  • The Predator

    ★★★

  • 22 July

    ★★★★

  • Vox Lux

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★½

  • First Man

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • The Meg

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • My Hero Academia: Two Heroes

    ★★★★½

  • Tau

    ★★★

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★½

  • Hotel Artemis

    ★★½

  • Hurricane Bianca: From Russia with Hate

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Fahrenheit 451

    ★★

  • Border

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Book Club

    ★★★

  • Anon

    ★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★

  • The Rachel Divide

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Alex Strangelove

    ★★★½

  • Game Over, Man!

    ★★½