• Ready Player One

    ★★★½

  • Blockers

    ★★★½

  • Upgrade

    ★★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Game Night

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Annihilation

    ★★★★½

  • The Cloverfield Paradox

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★★½

  • A Futile and Stupid Gesture

    ★★★½

  • Lords of Chaos

    ★★★

  • Tully

    ★★★★

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★★

  • Assassination Nation

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • Three Identical Strangers

    ★★★½

  • American Animals

    ★★★★

  • Mandy

    ★★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★½

  • Blindspotting

    ★★★★★

  • The Post

    ★★★★

  • Bright

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★★

  • El Camino Christmas

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★★½

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★★½

  • Justice League

    ★★★½

  • Coco

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Cargo

    ★★★½

  • Creep 2

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Anna and the Apocalypse

    ★★★★

  • Killing Gunther

    ★★½

  • Gerald's Game

    ★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★★

  • Mom and Dad

    ★★★½

  • Adventures in Public School

    ★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★★

  • The Ritual

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★

  • American Assassin

    ★★★½

  • It

    ★★★★

  • mother!

    ★★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★★

  • Battle of the Sexes

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • First Reformed

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • Unleashed

    ★★½

  • Death Note

    ★★

  • Logan Lucky

    ★★★★

  • The Hitman's Bodyguard

    ★★★

  • American Made

    ★★★½

  • What Happened to Monday

    ★★★½

  • A Bad Moms Christmas

    ★★★

  • Descendants 2

    ★★½

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • The House

    ★★★½

  • Girls Trip

    ★★★★½

  • Animal Crackers

    ★★★

  • Good Time

    ★★★★½

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★★

  • The Florida Project

    ★★★★★