taylorswift has logged 447 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Marvel's The Defenders

Marvel's The Defenders

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
Edit this entry  
28
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★★
Edit this entry  
28
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
X-Men Origins: Wolverine

X-Men Origins: Wolverine

2009
×
Edit this entry  
24
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
Edit this entry  
20
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Red Notice

Red Notice

2021
×
Edit this entry  
15
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Edit this entry  
06
After We Fell

After We Fell

2021
×
½
Edit this entry  
06
The Hangover Part III

The Hangover Part III

2013
×
Edit this entry  
19
Nine Perfect Strangers

Nine Perfect Strangers

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Maid

Maid

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

2018
×
Edit this entry  
03
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
The Internship

The Internship

2013
×
★★½
Edit this entry  
20
Downton Abbey

Downton Abbey

2019
×
Edit this entry  
16
Downton Abbey: Christmas Special 2015

Downton Abbey: Christmas Special 2015

2015
×
Edit this entry  
26
Downton Abbey: A Moorland Holiday

Downton Abbey: A Moorland Holiday

2014
×
Edit this entry  
25
Downton Abbey: The London Season

Downton Abbey: The London Season

2013
×
Edit this entry  
24
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Downton Abbey: A Journey to the Highlands

Downton Abbey: A Journey to the Highlands

2012
×
Edit this entry  
19
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

2020
×
Edit this entry  
16
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
Edit this entry  
16
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
Edit this entry  
13
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
½
Edit this entry  
13
Beckett

Beckett

2021
×
Edit this entry  
11
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★
Edit this entry  
09
Megamind

Megamind

2010
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
07
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Edit this entry  
01
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
Edit this entry  
31
Hotel Transylvania 2

Hotel Transylvania 2

2015
×
Edit this entry  
30
The Last Letter From Your Lover

The Last Letter From Your Lover

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
X-Men: The Last Stand

X-Men: The Last Stand

2006
×
★★½
Edit this entry  
29
X2

X2

2003
×
★★★½
Edit this entry