RSS feed for Taynara
  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★½

  • Frozen II

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Unbelievable

    ★★★★½

  • Bikram: Yogi, Guru, Predator

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★½

  • A Sun

    ★★★½

  • Ears, Eyes and Throats: Restored Classic and Lost Punk Films 1976-1981

    ★★½

  • Ema

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Anima

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • When They See Us

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Invisible Life

    ★★★★★

  • The Wild Goose Lake

    ★★★

  • Bacurau

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Zombies

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • For Sama

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Leaving Neverland

    ★★★★★

  • Waiting for the Carnival

    ★★★★½

  • Elisa & Marcela

    ★★★★★

  • Buoyancy

    ★★★★½

  • Paddleton

    ★★★★

  • Take Me Somewhere Nice

    ★★★★

  • Hala

    ★★½

  • Life Overtakes Me

    ★★★

  • Ghosts of Sugar Land

    ★★★½

  • Sometimes, I Think About Dying

    ★★★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

  • I Am Mother

    ★★★

  • Kitbull

    ★★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • The Mule

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Mirage

    ★★★

  • Bird Box

  • The Photographer of Mauthausen

    ★★★½

  • Santo Amaro era Skatista

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Amanhã Chegou

    ★★★½

  • Two Catalonias

    ★★★★

  • A Twelve-Year Night

    ★★★★★

  • Green Book

    ★★★½

  • Cities of Last Things

    ★★★

  • High Life

    ★★★

  • mid90s

    ★★★½

  • Shadow

    ★★★★

  • Goyo: The Boy General

    ★★½

  • The Nun

    ★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • The Other Side of the Wind

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • On My Skin

    ★★★★

  • Roma

    ★★★

  • Long Way Home

    ★★★½

  • Slender Man

    ½

  • Ser Tão Velho Cerrado

    ★★★★

  • Cam

    ★★★

  • Flavors of Youth

    ★★★

  • Só Aqui

  • Girl

    ★★★★

  • Capernaum

    ★★★★