Taz has logged 64 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hotel Mumbai

Hotel Mumbai

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
2047: The Fight for the Future of Hong Kong

2047: The Fight for the Future of Hong Kong

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Wind

Wind

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Playing with Fire

Playing with Fire

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Float

Float

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Rocko's Modern Life: Static Cling

Rocko's Modern Life: Static Cling

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Negative Space

Negative Space

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The 'Burbs

The 'Burbs

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Stranger Than Fiction

Stranger Than Fiction

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
WarGames

WarGames

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Anima

Anima

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ma

Ma

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Hustle

The Hustle

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Osmosis Jones

Osmosis Jones

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Us

Us

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry