Sort by

TB777 has logged 27 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
On Chesil Beach

On Chesil Beach

2017
×
★★
Edit this entry  
28
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
After the Screaming Stops

After the Screaming Stops

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
Click & Collect

Click & Collect

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
Wayne

Wayne

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Their Finest

Their Finest

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
01
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Like Father

Like Father

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Sweet Country

Sweet Country

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Robin Williams: Come Inside My Mind

Robin Williams: Come Inside My Mind

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Accountant

The Accountant

2016
×
Read the review Edit this entry  
25
Ibiza

Ibiza

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Kodachrome

Kodachrome

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Most Likely to Murder

Most Likely to Murder

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Wind River

Wind River

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Joy

Joy

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Trolls

Trolls

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry