• Arisaka

    ★★★

  • Fear Street: 1666

  • Fear Street: 1978

  • Fear Street: 1994

  • Sweet & Sour

  • Yes Day

    ★★★

  • Moxie

    ★★★

  • The White Tiger

    ★★★★

  • The Prom

  • The Call

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • The Block Island Sound

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Heneral Rizal

  • The Maid

  • #Alive

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • Spy Intervention

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★★★

  • Fantasy Island

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Shirley

    ★★★★

  • Romance Doll

    ★★★★

  • Spree

    ★★★★

  • The App

    ★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Heiress

    ★★½

  • The Fall

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • Hello World

    ★★★½

  • In the Tall Grass

  • The Panti Sisters

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Metamorphosis

    ★★

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★★★

  • John Denver Trending

    ★★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Weathering with You

    ★★★★

  • Kidnapping Stella

  • Midsommar

  • Ma

    ★★½

  • Murder Mystery

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Kuwaresma

  • See You Yesterday

    ★★★

  • Avengers: Endgame

  • Little

    ★★½

  • Us

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Svaha: The Sixth Finger

    ★★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★★

  • The Hole in the Ground

    ★★★½

  • Escape Room

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Fantastica

  • Dumplin'

  • Mary Queen of Scots

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★★½

  • Heaven's Waiting

  • Lock-On Love

  • Anoko no Toriko

  • The Hopeful Romantic

    ★★½

  • Halloween

    ★★★★½

  • A Simple Favor

    ★★★★½

  • Miss Granny

    ★★★½

  • Go Brother!

    ★★★★