tbbntly has logged 171 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Hello World

Hello World

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
Remington and the Curse of the Zombadings

Remington and the Curse of the Zombadings

2011
×
★★★½
Edit this entry  
27
Allegiant

Allegiant

2016
×
★★★
Edit this entry  
27
Ocean Waves

Ocean Waves

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Psycho-Pass: The Movie

Psycho-Pass: The Movie

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Insurgent

Insurgent

2015
×
★★★
Edit this entry  
24
Divergent

Divergent

2014
×
Edit this entry  
23
Jesus Is Dead

Jesus Is Dead

2016
×
★★★½
Edit this entry  
22
Miss Granny

Miss Granny

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
Read the review Edit this entry  
15
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
Midori

Midori

1992
×
★★
Edit this entry  
05
Matilda

Matilda

1996
×
Edit this entry  
30
Forgotten

Forgotten

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Call

The Call

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★
Edit this entry  
17
Megan Is Missing

Megan Is Missing

2011
×
★★
Edit this entry  
16
See You Yesterday

See You Yesterday

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
Svaha: The Sixth Finger

Svaha: The Sixth Finger

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★
Edit this entry  
12
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★½
Edit this entry  
12
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★½
Edit this entry  
07
Cannibal Holocaust

Cannibal Holocaust

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Happening

The Happening

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Four Sisters and a Wedding

Four Sisters and a Wedding

2013
×
Read the review Edit this entry  
01
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Thieves

The Thieves

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★½
Edit this entry  
26
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Faculty

The Faculty

1998
×
★★★
Edit this entry  
25
Texas Chainsaw 3D

Texas Chainsaw 3D

2013
×
★★★
Edit this entry  
21
The Exorcist III

The Exorcist III

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★
Edit this entry  
18
Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

2015
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★
Edit this entry  
16
Hush

Hush

2016
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Ring

The Ring

2002
×
★★★
Edit this entry  
12
Eden Lake

Eden Lake

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★
Edit this entry  
04
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
03
#Alive

#Alive

2020
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★
Edit this entry  
28
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Gift

The Gift

2015
×
★★★★
Edit this entry  
21
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★½
Edit this entry  
19
A Tale of Two Sisters

A Tale of Two Sisters

2003
×
★★★★
Edit this entry