tbbntly has logged 18 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Fantasy Island

Fantasy Island

2020
×
★★★
Edit this entry  
30
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
Crossing Ice Bridge at Niagara Falls

Crossing Ice Bridge at Niagara Falls

1904
×
Edit this entry  
27
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Angel

Angel

1957
×
Edit this entry  
25
Monster Trucks

Monster Trucks

2016
×
Read the review Edit this entry  
22
Cam

Cam

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Maid

The Maid

2020
×
Edit this entry  
21
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Shift

Shift

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Atman

Atman

1975
×
Read the review Edit this entry  
15
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Hole in the Ground

The Hole in the Ground

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry