• Brahmāstra

    ★★★★★

  • Prey

    ★★★★

  • Darlings

    ★★★½

  • Ek Villain Returns

  • Good Luck Jerry

  • Jaadugar

    ★★★

  • Ranveer vs Wild with Bear Grylls

  • JugJugg Jeeyo

    ★★★

  • Oscillate

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★

  • Janhit Mein Jaari

    ★★★½

  • Major

    ★★★★

  • Vikram

    ★★★★½

  • Anek

    ★★★

  • Bhool Bhulaiyaa 2

    ★★★½

  • Jayeshbhai Jordaar

    ★★★★

  • Thar

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Runway 34

    ★★★½

  • Heropanti 2

  • 365 Days: This Day

    ½

  • Operation Romeo

    ★★★

  • Jersey

    ★★★½

  • K.G.F: Chapter 2

  • Metal Lords

    ★★★★

  • Dasvi

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Sharmaji Namkeen

    ★★★★

  • Morbius

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

    ★★★★

  • RRR

    ★★★★

  • Jalsa

    ★★★½

  • Bachchhan Paandey

  • Deep Water

    ★★★

  • X

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Kashmir Files

    ★★★★★

  • Hillwalkers

    ★½

  • Hey! Sinamika

    ★★★

  • Love Hostel

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • Gangubai Kathiawadi

    ★★★½

  • Badhaai Do

    ★★★★½

  • Gehraiyaan

    ★★★★½

  • Looop Lapeta

    ★★★★

  • Kapil Sharma: I'm Not Done Yet

    ★★★★

  • Bogle

    ★★★

  • Scream

    ★★★★½

  • Atrangi Re

    ★★★½

  • Minnal Murali

    ★★★★

  • 83

    ★★★★

  • Pushpa: The Rise - Part 1

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Chandigarh Kare Aashiqui

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Tadap

    ★★½

  • Bob Biswas

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Antim: The Final Truth

    ★★★

  • Chhorii

    ★★★★

  • Jonas Brothers Family Roast

    ★★½

  • Bunty Aur Babli 2

    ★★★½

  • Dhamaka

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • Ciao Alberto

    ★★★★

  • Sooryavanshi

    ★★★★

  • Meenakshi Sundareshwar

    ★★★½

  • Finch

    ★★★½