RSS feed for Evan
  • Sonic the Hedgehog

    ★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Gemini Man

    ★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Us

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★

  • The Beach Bum

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★

  • Honey Boy

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aidan vs. the Lord of Laundry

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★½

  • mid90s

    ★★★★

  • Widows

    ★★★½

  • Halloween

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • The Meg

    ★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Tag

    ★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Climax

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Bungo Stray Dogs: Dead Apple

    ★½

  • Love, Simon

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • Skate Kitchen

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • We the Animals

    ★★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★½

  • Three Identical Strangers

    ★★★★

  • Searching

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Thank You for Your Service

    ★★★½

  • Coco

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Blade Runner: Black Out 2022

  • The Breadwinner

    ★★★½

  • Stronger

    ★★★½

  • mother!

    ★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Hostiles

    ★★★½

  • Brawl in Cell Block 99

    ★★★½