• Fresh

    ★★★★

  • When You Finish Saving the World

    ★★★

  • The King's Man

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★½

  • Diary of a Wimpy Kid

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Hawkeye

  • House of Gucci

    ★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • The Tender Bar

    ★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • The Humans

    ★★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★★★★½

  • Old Henry

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Cyrano

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★

  • He's All That

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • Vivo

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★½

  • Pig

    ★★★★

  • Prayers for the Stolen

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★

  • Titane

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • After Yang

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Annette

    ★★★★

  • The Forever Purge

    ★★★½

  • Fatherhood

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Brian Wilson: Long Promised Road

    ★★★½

  • Loki

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Blue Miracle

    ★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★★½