Sort by

Tyler has logged 885 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★
Edit this entry  
30
Hedwig and the Angry Inch

Hedwig and the Angry Inch

2001
×
★★★½
Edit this entry  
29
Listen Up Philip

Listen Up Philip

2014
×
★★★
Edit this entry  
29
A Cam Life

A Cam Life

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
★★★½
Edit this entry  
29
Hugo

Hugo

2011
×
★★★★
Edit this entry  
28
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Jexi

Jexi

2019
×
Edit this entry  
28
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★★
Edit this entry  
28
Ash Is Purest White

Ash Is Purest White

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Sweetheart

Sweetheart

2019
×
★★
Edit this entry  
26
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★
Edit this entry  
26
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★★
Edit this entry  
25
You Don't Mess with the Zohan

You Don't Mess with the Zohan

2008
×
★★½
Edit this entry  
25
Alice Doesn't Live Here Anymore

Alice Doesn't Live Here Anymore

1974
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Last Waltz

The Last Waltz

1978
×
★★★½
Edit this entry  
24
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Heaven Knows What

Heaven Knows What

2014
×
★★★★
Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
After Class

After Class

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Lucy in the Sky

Lucy in the Sky

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Everybody's Everything

Everybody's Everything

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★
Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Togo

Togo

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Villains

Villains

2019
×
★★½
Edit this entry  
16
Rain Man

Rain Man

1988
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Day Shall Come

The Day Shall Come

2019
×
★★
Edit this entry  
16
Judy

Judy

2019
×
★★½
Edit this entry  
15
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★½
Edit this entry  
14
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★
Edit this entry  
14
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry