Tim has logged 36 entries for films during June 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Beatriz at Dinner

Beatriz at Dinner

2017
×
Read the review Edit this entry  
29
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Okja

Okja

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Band Aid

Band Aid

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Bad Batch

The Bad Batch

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pain & Gain

Pain & Gain

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Transformers: The Last Knight

Transformers: The Last Knight

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Moana

Moana

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Tiny Furniture

Tiny Furniture

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Omen

The Omen

1976
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Pete's Dragon

Pete's Dragon

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
August: Osage County

August: Osage County

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Persona

Persona

1966
×
Read the review Edit this entry  
17
Blackfish

Blackfish

2013
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Reluctant Fundamentalist

The Reluctant Fundamentalist

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Insidious: Chapter 2

Insidious: Chapter 2

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
For a Few Dollars More

For a Few Dollars More

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
I Am the Pretty Thing That Lives in the House

I Am the Pretty Thing That Lives in the House

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Shimmer Lake

Shimmer Lake

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dior and I

Dior and I

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Chronic

Chronic

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
War Machine

War Machine

2017
×
★★★
Edit this entry  
04
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry