• Pig

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★½

  • Save Ralph

  • Sir Alex Ferguson: Never Give In

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★½

  • Soul

    ★★★½

  • Run

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★½

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Little Women

    ★★½

  • The Gentlemen

    ★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Fractured

    ★★★½

  • Ordinary Love

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Haunt

    ★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ½

  • The Lion King

    ★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Shazam!

    ★★★

  • Us

    ½

  • I See You

    ★★½

  • Long Shot

    ★★★

  • The Lodge

    ★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★½

  • The Mule

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Dragon Ball Super: Broly

    ★★★★★

  • Creed II

    ★★★

  • Bird Box

    ★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Venom

  • Greta

  • The Sisters Brothers

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Skyscraper

  • Calibre

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★½

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Game Night

    ★★★★

  • Tully

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • Searching

    ★★★½

  • The Commuter

    ★★★

  • The Greatest Showman

    ★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★½

  • Justice League

    ★★★½

  • Coco

    ★★★★★