Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
Read the review Edit this entry  
27
Lamb

Lamb

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Pet Sematary

Pet Sematary

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Blazing World

The Blazing World

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Let Me In

Let Me In

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Untold: Crimes & Penalties

Untold: Crimes & Penalties

2021
×
Edit this entry  
24
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Jaws

Jaws

1975
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Poltergeist II: The Other Side

Poltergeist II: The Other Side

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Blue My Mind

Blue My Mind

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Minor Premise

Minor Premise

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
My Boyfriend's Back

My Boyfriend's Back

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Neptune

Neptune

2015
×
Read the review Edit this entry  
21
Titane

Titane

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The Wolf Man

The Wolf Man

1941
×
Read the review Edit this entry  
20
Border

Border

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Amulet

Amulet

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Happening

The Happening

2008
×
★★
Edit this entry  
17
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Night House

The Night House

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
April Fool's Day

April Fool's Day

1986
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ghost in the Machine

Ghost in the Machine

1993
×
Read the review Edit this entry  
14
Near Dark

Near Dark

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Come True

Come True

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Damien: Omen II

Damien: Omen II

1978
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
The Wisdom of Trauma

The Wisdom of Trauma

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Squid Game

Squid Game

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Another Girl

Another Girl

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Great Choice

Great Choice

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Censor

Censor

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Judy & Punch

Judy & Punch

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Cruella

Cruella

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Britney Vs Spears

Britney Vs Spears

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★
Read prior review Edit this entry  
25
This Changes Everything

This Changes Everything

2018
×
Edit this entry  
25
Sound of My Voice

Sound of My Voice

2011
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Emergence Collapse

Emergence Collapse

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Tony Robbins: I Am Not Your Guru

Tony Robbins: I Am Not Your Guru

2016
×
Edit this entry