Sort by

Ronit has logged 53 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Single White Female

Single White Female

1992
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Hotel Transylvania

Hotel Transylvania

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Future Weather

Future Weather

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Faults

Faults

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Constantine

Constantine

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Julien Donkey-Boy

Julien Donkey-Boy

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
New Rose Hotel

New Rose Hotel

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Ben Is Back

Ben Is Back

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Lost River

Lost River

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Serenity

Serenity

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Green Book

Green Book

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Brand Upon the Brain!

Brand Upon the Brain!

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Forbidden Room

The Forbidden Room

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Go Fish

Go Fish

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Brave

Brave

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Wildlife

Wildlife

2018
×
Read the review Edit this entry  
15
Roma

Roma

2018
×
Read the review Edit this entry  
15
Alien

Alien

1979
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Carrie

Carrie

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Burning

Burning

2018
×
Read the review Edit this entry  
13
Beginners

Beginners

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Before I Fall

Before I Fall

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Amityville: The Awakening

Amityville: The Awakening

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Maggie

Maggie

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Youth

Youth

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Z for Zachariah

Z for Zachariah

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Closer

Closer

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Salt

Salt

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
We Bought a Zoo

We Bought a Zoo

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
They Live

They Live

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Song to Song

Song to Song

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
Read the review Edit this entry  
06
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
American Commune

American Commune

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Marwencol

Marwencol

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Climax

Climax

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Submergence

Submergence

2017
×
★★
Read the review Edit this entry