Sort by

Ronit has logged 389 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Black Bear

Black Bear

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Rent

Rent

2005
×
Read the review Edit this entry  
07
Cordelia

Cordelia

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Young Adult

Young Adult

2011
×
Read the review Edit this entry  
05
My Psychedelic Love Story

My Psychedelic Love Story

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Girl

Girl

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Seberg

Seberg

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Mysteries of the Unseen World

Mysteries of the Unseen World

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Fantastic Fungi

Fantastic Fungi

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
12 Hour Shift

12 Hour Shift

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Chick Fight

Chick Fight

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Karmageddon

Karmageddon

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Myth of Fingerprints

The Myth of Fingerprints

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Friendsgiving

Friendsgiving

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Run

Run

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Talking to God

Talking to God

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
Fingers

Fingers

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
City of Trees

City of Trees

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
I Shot Andy Warhol

I Shot Andy Warhol

1996
×
Read the review Edit this entry  
13
What the #$*! Do We (K)now!?

What the #$*! Do We (K)now!?

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Bone Collector

The Bone Collector

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Shirley

Shirley

2020
×
Read the review Edit this entry  
02
The Craft: Legacy

The Craft: Legacy

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

2015
×
Read the review Edit this entry  
01
The Dybbuk

The Dybbuk

1937
×
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
Read the review Edit this entry  
31
Videodrome

Videodrome

1983
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
The Wicker Man

The Wicker Man

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Lost Room

The Lost Room

2006
×
Read the review Edit this entry  
28
Stonehearst Asylum

Stonehearst Asylum

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
Read the review Edit this entry  
26
Premonition

Premonition

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
The Witches

The Witches

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Murder Party

Murder Party

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Nocturne

Nocturne

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Little Shop of Horrors

The Little Shop of Horrors

1960
×
Read the review Edit this entry