Sort by
  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Barbarian

  • Prey

  • Nope

    ★★★½

  • Lightyear

    ★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★½

  • Decision to Leave

    ★★★

  • Senior Year

    ½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★

  • X

    ★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • This Much I Know to Be True

  • The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

    ½

  • Emily the Criminal

    ★★★

  • The House

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • Squid Game

  • The Last Duel

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • The Story of Film: A New Generation

    ★★★★

  • Boiling Point

  • Luca

    ★★★½

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • Nobody

  • Can't Get You Out of My Head

    ★★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • The Sparks Brothers

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

  • Pretend It's a City

  • Mank

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Tenet

  • Strasbourg 1518

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

  • Minari

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★★

  • Black Bear

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★