Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Crash

Crash

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
The Northman

The Northman

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Close-Up

Close-Up

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Greed

Greed

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Player

The Player

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
House

House

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Get Shorty

Get Shorty

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Breathless

Breathless

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Host

The Host

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Day for Night

Day for Night

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bait

Bait

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry