Sort by

˗ˏˋ tabby ˊˎ˗ has logged 148 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Barbie as The Princess & the Pauper

Barbie as The Princess & the Pauper

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Olaf's Frozen Adventure

Olaf's Frozen Adventure

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hair Love

Hair Love

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
How to Train Your Dragon: Homecoming

How to Train Your Dragon: Homecoming

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Harriet

Harriet

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Current War

The Current War

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
My Little Pony: The Movie

My Little Pony: The Movie

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mission Blue

Mission Blue

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Spirit: Stallion of the Cimarron

Spirit: Stallion of the Cimarron

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Lion King II: Simba's Pride

The Lion King II: Simba's Pride

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Judy

Judy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
My Little Pony: Equestria Girls - Rainbow Rocks

My Little Pony: Equestria Girls - Rainbow Rocks

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
You Are Here: A Come From Away Story

You Are Here: A Come From Away Story

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Tinker Bell and the Legend of the NeverBeast

Tinker Bell and the Legend of the NeverBeast

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spirit: Stallion of the Cimarron

Spirit: Stallion of the Cimarron

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mother

Mother

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Incident on Purple Finch Road

The Incident on Purple Finch Road

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
My Name Is Lady Gaga

My Name Is Lady Gaga

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry