RSS feed for TCultureVulture

TCultureVulture has logged 33 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Tully

Tully

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Scooby-Doo! and the Gourmet Ghost

Scooby-Doo! and the Gourmet Ghost

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
My Soul to Take

My Soul to Take

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Niagara

Niagara

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Gorgo

Gorgo

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Fantastic Voyage

Fantastic Voyage

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Skinner

Skinner

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Great Hack

The Great Hack

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Terror at Tenkiller

Terror at Tenkiller

1986
×
Read the review Edit this entry  
21
The Quiet

The Quiet

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Turbulence 3: Heavy Metal

Turbulence 3: Heavy Metal

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Turbulence 2: Fear of Flying

Turbulence 2: Fear of Flying

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Turbulence

Turbulence

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Missing Scarf

The Missing Scarf

2013
×
Edit this entry  
19
Goosebumps 2: Haunted Halloween

Goosebumps 2: Haunted Halloween

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Black Sea

The Black Sea

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Eight Legged Freaks

Eight Legged Freaks

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Slut

Slut

2014
×
Read the review Edit this entry  
18
The Innkeepers

The Innkeepers

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Scooby-Doo and the Ghoul School

Scooby-Doo and the Ghoul School

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Dead Space: Aftermath

Dead Space: Aftermath

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The Ghost and the Darkness

The Ghost and the Darkness

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★★
Edit this entry  
16
Absentia

Absentia

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Frankenstein's Monster's Monster, Frankenstein

Frankenstein's Monster's Monster, Frankenstein

2019
×
Read the review Edit this entry  
02
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
May I Please Enter

May I Please Enter

2018
×
Read the review Edit this entry  
01
Jack of all Trades

Jack of all Trades

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Honeymoon in Vegas

Honeymoon in Vegas

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry