• The Batman

    ★★★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★

  • Poutine, le retour de l'ours dans la danse

    ★★½

  • Home Team

  • The Conference

    ★½

  • Death to 2021

    ½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★

  • House of Gucci

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Schumacher

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • The New World of Xi Jinping

    ★★½

  • The Woman in the Window

    ½

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Seaspiracy

  • Les Nazis et l'Argent : au cœur du IIIe Reich

    ★★½

  • Tripping with Nils Frahm

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★½

  • Another Round

    ★★★

  • The Devil All the Time

  • Tenet

    ★★½

  • Schweinsteiger Memories: Von Anfang bis Legende

    ★★★½

  • The Last Dance

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★

  • The Father

    ★★★★★

  • Possessor

    ★★½

  • Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

    ★½

  • 1917

    ★★★★★

  • The Fall

  • I'm No Longer Here

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★

  • The Platform

    ★½

  • The King

    ★★

  • The Two Popes

    ½

  • Joker

    ★★★★★

  • First Cow

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • GUO4

    ★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Travis Scott: Look Mom I Can Fly

    ★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★★

  • Nimic

  • Weathering with You

    ★★★½

  • Anima

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★½

  • Too Old to Die Young

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★

  • Parasite

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Olla

    ½

  • Family Romance, LLC

    ½

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★

  • QT8: The First Eight

    ★★★