tom has logged 13 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Anima

Anima

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Paterson

Paterson

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Rebecca

Rebecca

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Shane

Shane

1953
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Victoria

Victoria

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Intouchables

The Intouchables

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
High Life

High Life

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Victoria

Victoria

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry