Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Last Blockbuster

The Last Blockbuster

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
kid 90

kid 90

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Coming 2 America

Coming 2 America

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Cryptopia: Bitcoin, Blockchains & the Future of the Internet

Cryptopia: Bitcoin, Blockchains & the Future of the Internet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Running Scared

Running Scared

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Red Balloon

The Red Balloon

1956
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Last Kiss

The Last Kiss

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Like a Boss

Like a Boss

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Storybook Ending

A Storybook Ending

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Down and Out in Beverly Hills

Down and Out in Beverly Hills

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
13th

13th

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Artemis Fowl

Artemis Fowl

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Above the Rim

Above the Rim

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Stuber

Stuber

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Beastie Boys Story

Beastie Boys Story

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Les Misérables

Les Misérables

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Swallow

Swallow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
What Men Want

What Men Want

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Uncorked

Uncorked

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Wonder Wheel

Wonder Wheel

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Coffee & Kareem

Coffee & Kareem

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Judge

The Judge

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Greta

Greta

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Every Day

Every Day

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Bloodshot

Bloodshot

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry