Keyser Soze has logged 309 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Edit this entry  
30
The End of the Storm

The End of the Storm

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
A Creepshow Holiday Special

A Creepshow Holiday Special

2020
×
★★½
Edit this entry  
26
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Edit this entry  
23
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
★★★
Edit this entry  
23
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★½
Edit this entry  
17
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★★
Edit this entry  
16
A Christmas Horror Story

A Christmas Horror Story

2015
×
★★★½
Edit this entry  
14
Krampus

Krampus

2015
×
★★
Edit this entry  
13
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★
Edit this entry  
12
Santa Jaws

Santa Jaws

2018
×
Edit this entry  
12
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★½
Edit this entry  
12
Game Over

Game Over

1989
×
★★★★
Edit this entry  
10
Anything for Jackson

Anything for Jackson

2020
×
★★★
Edit this entry  
07
Rare Exports: A Christmas Tale

Rare Exports: A Christmas Tale

2010
×
★★★½
Edit this entry  
05
Mank

Mank

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Blood Beat

Blood Beat

1983
×
★★
Edit this entry  
04
Santa Claus Is Comin' to Town

Santa Claus Is Comin' to Town

1970
×
★★★½
Edit this entry  
03
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★★
Edit this entry  
03
Jack Frost

Jack Frost

1997
×
★★½
Edit this entry  
02
The Sword of Doom

The Sword of Doom

1966
×
★★★★
Edit this entry  
02
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Edit this entry  
01
Nobody Sleeps in the Woods Tonight

Nobody Sleeps in the Woods Tonight

2020
×
★½
Edit this entry  
30
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
Blood Rage

Blood Rage

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Run

Run

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
Ticks

Ticks

1993
×
★★½
Edit this entry  
24
Ski School

Ski School

1990
×
★★★½
Edit this entry  
23
Hack-O-Lantern

Hack-O-Lantern

1988
×
★★★
Edit this entry  
20
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
His House

His House

2020
×
★★★½
Edit this entry  
19
Any Given Sunday

Any Given Sunday

1999
×
★★★★
Edit this entry  
13
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
13
The Bridge Curse

The Bridge Curse

2020
×
★★★½
Edit this entry  
10
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Edit this entry  
10
The Foreigner

The Foreigner

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
Koyaanisqatsi

Koyaanisqatsi

1982
×
Edit this entry  
07
Cruel Jaws

Cruel Jaws

1995
×
★★★
Edit this entry  
06
Tremors: Shrieker Island

Tremors: Shrieker Island

2020
×
★★½
Edit this entry  
01
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★★
Edit this entry