Keyser Soze has logged 45 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Forest of Love

The Forest of Love

2019
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Great Beauty

The Great Beauty

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
Jabberwocky

Jabberwocky

1977
×
★★★
Edit this entry  
29
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Dear Basketball

Dear Basketball

2017
×
Read the review Edit this entry  
25
For Sama

For Sama

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Underwater

Underwater

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ruin Me

Ruin Me

2017
×
Edit this entry  
22
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Omen III: The Final Conflict

Omen III: The Final Conflict

1981
×
★★
Edit this entry  
21
1917

1917

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
Goldman v Silverman

Goldman v Silverman

2020
×
Edit this entry  
21
The VelociPastor

The VelociPastor

2018
×
Read the review Edit this entry  
20
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
Edit this entry  
20
Animal Kingdom

Animal Kingdom

2010
×
★★★½
Edit this entry  
20
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
Edit this entry  
19
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
Bad Boys

Bad Boys

1995
×
★★★
Edit this entry  
18
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★
Edit this entry  
17
Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
Underworld

Underworld

1927
×
★★★½
Edit this entry  
17
Honeyland

Honeyland

2019
×
Edit this entry  
16
The Last Emperor

The Last Emperor

1987
×
★★★★
Edit this entry  
16
Fast Color

Fast Color

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
Cthulhu

Cthulhu

2007
×
★★½
Edit this entry  
12
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Tammy and the T-Rex

Tammy and the T-Rex

1994
×
★★★
Edit this entry  
11
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
Gwen

Gwen

2018
×
★★½
Edit this entry  
10
American Factory

American Factory

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
Light of My Life

Light of My Life

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Fisher King

The Fisher King

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Body Double

Body Double

1984
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Black Dahlia

The Black Dahlia

2006
×
★★★
Edit this entry  
08
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Hole in the Ground

The Hole in the Ground

2019
×
★★½
Edit this entry  
06
Take Me Out

Take Me Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★★
Edit this entry