• Happiest Season

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Vice

  • Good Time

    ★★★½

  • T2 Trainspotting

    ★★★½

  • HyperNormalisation

    ★★★★½

  • Django Unchained

    ★★

  • The Dark Knight Rises

    ★★★★

  • Inception

    ★★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★

  • Fish Tank

    ★★★★

  • Bronson

    ★★★★

  • The Dark Knight

  • Liverpool FC: Champions of Europe 2005

    ★★★★★

  • Batman Begins

    ★★★★

  • The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

    ★★★★½

  • Shaun of the Dead

    ★★★★

  • Lost in Translation

    ★★★★

  • Wrong Turn

    ★★★½

  • Revolution OS

  • The Matrix

    ★★★★½

  • Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

    ★★★★

  • Bound

    ★★★½

  • Trainspotting

    ★★★★★

  • Heat

    ½

  • Reservoir Dogs

  • GoodFellas

    ★★★★½

  • Mishima: A Life in Four Chapters

    ★★★½

  • Blade Runner

  • Taxi Driver

    ★★

  • Salò, or the 120 Days of Sodom

    ★½

  • Monty Python and the Holy Grail

    ★★★½

  • The Godfather

    ★★★½