Tim has logged 723 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Dennis the Menace

Dennis the Menace

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Green Hornet

The Green Hornet

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Spectral

Spectral

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Superman Returns

Superman Returns

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ava

Ava

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Peppermint

Peppermint

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Real Steel

Real Steel

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Jewel of the Nile

The Jewel of the Nile

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Romancing the Stone

Romancing the Stone

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Déjà Vu

Déjà Vu

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Driven

Driven

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hunter Hunter

Hunter Hunter

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Rebuilding Paradise

Rebuilding Paradise

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Wildland

Wildland

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
All Its Name Implies

All Its Name Implies

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hunter Hunter

Hunter Hunter

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Max Cloud

Max Cloud

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Mothman Prophecies

The Mothman Prophecies

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Taking Lives

Taking Lives

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Drive

Drive

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Lord of War

Lord of War

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Troy

Troy

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Brotherhood of the Wolf

Brotherhood of the Wolf

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
What Lies Below

What Lies Below

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
I Am Not a Serial Killer

I Am Not a Serial Killer

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Otis

Otis

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Midnight Meat Train

The Midnight Meat Train

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Money Monster

Money Monster

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Kin

Kin

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Monuments Men

The Monuments Men

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Allied

Allied

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Skylines

Skylines

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Æon Flux

Æon Flux

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Disturbia

Disturbia

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Archenemy

Archenemy

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Congo

Congo

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Draft Day

Draft Day

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Knight and Day

Knight and Day

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry