Tim has logged 51 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Anthem of a Teenage Prophet

Anthem of a Teenage Prophet

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Stand In

The Stand In

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Star Trek: First Contact

Star Trek: First Contact

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Jakob's Wife

Jakob's Wife

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Stowaway

Stowaway

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ghost Town

Ghost Town

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Night Hunter

Night Hunter

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Dead Center

The Dead Center

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Grand Piano

Grand Piano

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Accepted

Accepted

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Tangle

The Tangle

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Mortal

Mortal

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Last Stand

The Last Stand

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Safe

Safe

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
News of the World

News of the World

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Thunder Force

Thunder Force

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Chaos Walking

Chaos Walking

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Eli

Eli

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Man of the Year

Man of the Year

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Courier

The Courier

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Rhythm Section

The Rhythm Section

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Fast Color

Fast Color

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
M.F.A.

M.F.A.

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Den of Thieves

Den of Thieves

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Bill Burr: You People Are All The Same

Bill Burr: You People Are All The Same

2012
×
★★★★
Edit this entry  
07
Supervized

Supervized

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Unstoppable

Unstoppable

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
24 Hours to Live

24 Hours to Live

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Informer

The Informer

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Pressure

Pressure

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Tom Segura: Disgraceful

Tom Segura: Disgraceful

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Tom Segura: Ball Hog

Tom Segura: Ball Hog

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Tom Segura: Mostly Stories

Tom Segura: Mostly Stories

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Ava's Possessions

Ava's Possessions

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ghost Team One

Ghost Team One

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Sister of Mine

Sister of Mine

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Honest Thief

Honest Thief

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Death of a Vlogger

Death of a Vlogger

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Happily

Happily

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Dry

The Dry

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry