• Mare of Easttown

    ★★★★

  • This is a Robbery: The World's Biggest Art Heist

    ★★★

  • Mank

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★½

  • The Last Dance

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Watchmen

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★½

  • Vice

    ★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Green Book

    ★★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Ready Player One

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★

  • The Post

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Murder on the Orient Express

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★½

  • Molly's Game

    ★★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • Logan Lucky

    ★★½

  • Dunkirk

    ★★★

  • Despicable Me 3

    ★★½

  • Cars 3

    ★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • Wonder Woman

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★½

  • Life

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Logan

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★½