Tyler Douglas has logged 27 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Blade

Blade

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Risky Business

Risky Business

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
This is a Robbery: The World's Biggest Art Heist

This is a Robbery: The World's Biggest Art Heist

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Harakiri

Harakiri

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Thief

Thief

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Italian Job

The Italian Job

1969
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Andrei Rublev

Andrei Rublev

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Night Of

The Night Of

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Untouchables

The Untouchables

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry