Sort by

Teagan has logged 139 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★½
Edit this entry  
28
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Edit this entry  
28
Blaze

Blaze

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Edit this entry  
23
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★
Edit this entry  
19
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★½
Edit this entry  
15
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★
Edit this entry  
13
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★½
Edit this entry  
08
RuPaul's Drag Race Holi-Slay Spectacular

RuPaul's Drag Race Holi-Slay Spectacular

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★★
Edit this entry  
25
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Last Waltz

The Last Waltz

1978
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Family First

Family First

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Edit this entry  
11
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Edit this entry  
10
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
08
They'll Love Me When I'm Dead

They'll Love Me When I'm Dead

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
Overlord

Overlord

2018
×
★★½
Edit this entry  
03
Animal House

Animal House

1978
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Holiday Calendar

The Holiday Calendar

2018
×
Edit this entry  
03
Adam Sandler: 100% Fresh

Adam Sandler: 100% Fresh

2018
×
★★★½
Edit this entry  
31
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Edit this entry  
29
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★
Edit this entry  
28
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★
Edit this entry  
28
October Kiss

October Kiss

2015
×
½
Edit this entry  
28
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Edit this entry  
28
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
★★★
Edit this entry  
21
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★
Edit this entry  
18
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

2006
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★½
Edit this entry  
04
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
27
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1959
×
★★★
Edit this entry  
23
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The Last Waltz

The Last Waltz

1978
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry