Sort by

olivia has logged 34 entries for films during May 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Every Day

Every Day

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
Ibiza

Ibiza

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Fahrenheit 451

Fahrenheit 451

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Not Cool

Not Cool

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
F*&% the Prom

F*&% the Prom

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
Read the review Edit this entry  
11
Terminal

Terminal

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Girl Flu.

Girl Flu.

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
It

It

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Lean on Pete

Lean on Pete

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Wrinkle in Time

A Wrinkle in Time

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Duck Butter

Duck Butter

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Colossal

Colossal

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry