olivia has logged 29 entries for films during July 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Breathe

Breathe

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Just My Luck

Just My Luck

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pooh's Grand Adventure: The Search for Christopher Robin

Pooh's Grand Adventure: The Search for Christopher Robin

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Angus, Thongs and Perfect Snogging

Angus, Thongs and Perfect Snogging

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Wild Child

Wild Child

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Impossible

The Impossible

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Home Again

Home Again

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
A Wrinkle in Time

A Wrinkle in Time

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Tag

Tag

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Baywatch

Baywatch

2017
×
Read the review Edit this entry  
06
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry