Sort by

olivia has logged 212 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Little Women

Little Women

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Cats

Cats

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Nutcracker and the Four Realms

The Nutcracker and the Four Realms

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Christmas Prince: The Royal Baby

A Christmas Prince: The Royal Baby

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Nerve

Nerve

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Aeronauts

The Aeronauts

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Fifty Shades Freed

Fifty Shades Freed

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fifty Shades Darker

Fifty Shades Darker

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fractured

Fractured

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Joker

Joker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Judy

Judy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
Read the review Edit this entry  
04
The Falling

The Falling

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Breakfast on Pluto

Breakfast on Pluto

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Anna

Anna

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
It

It

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Sunshine Cleaning

Sunshine Cleaning

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ma

Ma

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry