Sort by

olivia has logged 139 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Little Mix: LM5: The Tour Film

Little Mix: LM5: The Tour Film

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Prom

The Prom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Shawn Mendes: Live in Concert

Shawn Mendes: Live in Concert

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Shawn Mendes: In Wonder

Shawn Mendes: In Wonder

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Clouds

Clouds

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Feels Good Man

Feels Good Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ma

Ma

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Nocturne

Nocturne

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
12
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Lie

The Lie

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Risky Business

Risky Business

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Boys in the Band

The Boys in the Band

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Buffaloed

Buffaloed

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Normal Heart

The Normal Heart

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
After We Collided

After We Collided

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
After

After

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Mulan

Mulan

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Disclosure

Disclosure

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Chemical Hearts

Chemical Hearts

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spree

Spree

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Host

Host

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Searching

Searching

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Days of Thunder

Days of Thunder

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry