Sort by

olivia has logged 16 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
I Still Believe

I Still Believe

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Bad Education Movie

The Bad Education Movie

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Fall from Grace

A Fall from Grace

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Onward

Onward

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
True History of the Kelly Gang

True History of the Kelly Gang

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
All the Bright Places

All the Bright Places

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry