• Malcolm & Marie

    ★★★★

  • The Dig

    ★★★

  • News of the World

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Midnight Sky

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★

  • Mank

    ★★★★½

  • Rebecca

    ★★½

  • I'm Your Woman

    ★★½

  • Soul

    ★★★★

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★½

  • Lovers Rock

    ★★★

  • Challenger: The Final Flight

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Greenland

    ★★

  • Greyhound

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • The Last Dance

    ★★★★

  • Mulan

    ★★★

  • Devs

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Onward

    ★★

  • Emma.

    ★★★★½

  • Lance

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Time

    ★★★★

  • Boys State

    ★★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★

  • Pinocchio

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★

  • Dark Waters

    ★★★

  • Richard Jewell

    ★★★

  • Queen & Slim

    ★½

  • Charlie's Angels

    ★★

  • The Good Liar

    ★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★

  • Watchmen

    ★★★★½

  • The Addams Family

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★

  • Unbelievable

    ★★★

  • Downton Abbey

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • The Goldfinch

    ★★★

  • Proxima

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hope Gap

    ★★

  • The Personal History of David Copperfield

  • Babyteeth

    ★★★

  • The King

    ★★★

  • Wasp Network

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • The Crystal Calls - Making The Dark Crystal: Age of Resistance

    ★★★½

  • Judy

    ★★★½