• Hamilton

    ★★★★★

  • Onward

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • Spies in Disguise

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • One Child Nation

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★½

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hearts Beat Loud

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★★

  • Coco

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • The Upside

    ★★

  • The Hitman's Bodyguard

    ★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Logan

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★

  • Paterson

    ★★★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★★

  • Deadpool

    ★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★

  • Bridge of Spies

    ★★★

  • The Martian

    ★★★½

  • Inside Out

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Interstellar

    ★★

  • John Wick

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★

  • The Avengers

    ★★★★

  • The Adventures of Tintin

    ★★★

  • Contagion

    ★★★½

  • The Decoy Bride

    ★★★

  • It's Kind of a Funny Story

    ★★★

  • Inception

    ★★★★

  • Avatar

  • The Imaginarium of Doctor Parnassus

    ★★½

  • The Dark Knight

    ★★★

  • Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

  • Stardust

    ★★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

    ★★★

  • The Brothers Grimm

    ★★★

  • The Terminal

    ★★½

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★

  • Seabiscuit

    ★★½

  • Catch Me If You Can

    ★★★

  • Lilo & Stitch

    ★★★★

  • Minority Report

    ★★½

  • The Bourne Identity

    ★★★

  • Monsters, Inc.

    ★★★½

  • Spirited Away

    ★★★★★

  • A.I. Artificial Intelligence

    ★★★★

  • The Emperor's New Groove

    ★★★★★

  • Requiem for a Dream

    ★★

  • Remember the Titans

    ★★½

  • Best in Show

    ★★★★

  • Sleepy Hollow

    ★★★★

  • Fight Club

    ★★★★½

  • The Sixth Sense

    ★★★