Tony has logged 56 entries for films during October 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Belle de Jour

Belle de Jour

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Saw V

Saw V

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Wrestler

The Wrestler

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Monsieur Verdoux

Monsieur Verdoux

1947
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Saw III

Saw III

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Saw II

Saw II

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Saw

Saw

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Woman Under the Influence

A Woman Under the Influence

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Cube Zero

Cube Zero

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cube 2: Hypercube

Cube 2: Hypercube

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Leatherface

Leatherface

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sunrise: A Song of Two Humans

Sunrise: A Song of Two Humans

1927
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The New World

The New World

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Blue Collar Comedy Tour: The Movie

Blue Collar Comedy Tour: The Movie

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Sabotage

Sabotage

1936
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Room 237

Room 237

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
DodgeBall: A True Underdog Story

DodgeBall: A True Underdog Story

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Europa Report

Europa Report

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
78/52

78/52

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Husbands

Husbands

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Beguiled

The Beguiled

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sherlock, Jr.

Sherlock, Jr.

1924
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Noah

Noah

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Possession

Possession

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Daisies

Daisies

1966
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Voyage of Time: Life's Journey

Voyage of Time: Life's Journey

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Wendy and Lucy

Wendy and Lucy

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Evolution

Evolution

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Table 19

Table 19

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Batman: The Killing Joke

Batman: The Killing Joke

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Sweet Hereafter

The Sweet Hereafter

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry