Tony has logged 60 entries for films during March 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Spring in a Small Town

Spring in a Small Town

1948
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Last Laugh

The Last Laugh

1924
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Arbor

The Arbor

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Infinity Baby

Infinity Baby

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Seven Chances

Seven Chances

1925
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
The Big Heat

The Big Heat

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Shop Girls of Paris

Shop Girls of Paris

1943
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
All Is Lost

All Is Lost

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Wayward Cloud

The Wayward Cloud

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hero

Hero

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mallrats

Mallrats

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
A Fish Called Wanda

A Fish Called Wanda

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Meek's Cutoff

Meek's Cutoff

2010
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
The Westerner

The Westerner

1940
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
His Girl Friday

His Girl Friday

1940
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Crash

Crash

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Best Years of Our Lives

The Best Years of Our Lives

1946
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dodsworth

Dodsworth

1936
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Unsane

Unsane

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Venus in Furs

Venus in Furs

1969
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Russian Ark

Russian Ark

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
These Three

These Three

1936
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Le Corbeau

Le Corbeau

1943
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Beasts of the Southern Wild

Beasts of the Southern Wild

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Wuthering Heights

Wuthering Heights

1939
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Headless Woman

The Headless Woman

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Short Film About Killing

A Short Film About Killing

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Stranger by the Lake

Stranger by the Lake

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dead End

Dead End

1937
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
May

May

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Wanderers

The Wanderers

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Midnight Cowboy

Midnight Cowboy

1969
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Tabloid

Tabloid

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
For Ever Mozart

For Ever Mozart

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Paradox Alice

Paradox Alice

2012
×
Read the review Edit this entry  
11
The Square

The Square

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Yojimbo

Yojimbo

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Aviator's Wife

The Aviator's Wife

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Married Woman

The Married Woman

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry