Tony has logged 23 entries for films during May 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Murder by Contract

Murder by Contract

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
mid90s

mid90s

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Brave

Brave

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Paranoid Park

Paranoid Park

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Tape

Tape

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Claire's Camera

Claire's Camera

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dogville

Dogville

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Grass

Grass

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Day He Arrives

The Day He Arrives

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Beware of a Holy Whore

Beware of a Holy Whore

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Silent Light

Silent Light

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Bastards

Bastards

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Cosmos

Cosmos

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
12
White Material

White Material

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Battle in Heaven

Battle in Heaven

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Pay Day

Pay Day

1922
×
Read the review Edit this entry  
09
The Idle Class

The Idle Class

1921
×
Read the review Edit this entry  
07
2 Days in Paris

2 Days in Paris

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Countess From Hong Kong

A Countess From Hong Kong

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Listen Up Philip

Listen Up Philip

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
La Belle Noiseuse

La Belle Noiseuse

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sunnyside

Sunnyside

1919
×
★★½
Read the review Edit this entry