Sort by
  • 3 Bad Men

    ★★★½

  • Gravity

    ★★★

  • Imitation of Life

    ★★½

  • Written on the Wind

    ★★★★

  • All That Heaven Allows

    ★★★½

  • The Bugs Bunny/Road Runner Movie

    ★★★★

  • Magnificent Obsession

    ★★★½

  • The Flowers of St. Francis

    ★★

  • Stromboli

    ★★★½

  • The Notebook

    ★★½

  • Erin Brockovich

    ★★½

  • L'amore

    ★★★

  • Kentucky Pride

    ★★★

  • Germany Year Zero

    ★★½

  • Paisan

    ★★★

  • Rome, Open City

    ★★★★

  • All About Eve

    ★★★

  • Johnny Guitar

    ★★★