Sort by
  • ted

    ★★★½

  • The Curse

    ★★★★

  • Godzilla Minus One

    ★★★★

  • Leave the World Behind

    ★★★★

  • No One Will Save You

    ★★★

  • A Haunting in Venice

    ★★★½

  • Society of the Snow

    ★★★½

  • Dumb Money

    ★★★

  • The Killer

    ★★★★

  • The Holdovers

    ★★★★½

  • Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

    ★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Barbie

    ★★★½

  • Hijack

    ★★½

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★

  • They Cloned Tyrone

    ★★★★

  • The Flash

    ★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★

  • Fast X

    ★½

  • The Little Mermaid

    ★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★½

  • Nefarious

    ★★½

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★½

  • Air

    ★★★½

  • Shazam! Fury of the Gods

    ★★

  • Bottoms

    ★★★★

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★

  • Champions

    ★★

  • BlackBerry

    ★★★★½

  • Creed III

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★½

  • Past Lives

    ★★★★½

  • Who Killed Santa? A Murderville Murder Mystery

    ★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★½

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★

  • Zen - Grogu and Dust Bunnies

  • Talk to Me

    ★★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Smile

    ★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★

  • See How They Run

    ★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★½

  • She-Hulk: Attorney at Law

  • Prey

    ★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★★½

  • Black Bird

    ★★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★½

  • Ms. Marvel

  • Lightyear

    ★½

  • What Is a Woman?

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★½

  • Elvis

    ★★½

  • Decision to Leave

    ★★★★½

  • Aftersun

    ★★★★½

  • The Stranger

    ★★½

  • Jackass 4.5

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Moon Knight

    ★★½

  • RRR

    ★★★★★

  • Ambulance

    ★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★