Sort by
  • Knock at the Cabin

    ★★★

  • Infinity Pool

    ★★★

  • The Viewing

    ★★★★½

  • Dreams in the Witch House

  • Pickman's Model

    ★★½

  • The Outside

    ★★★½

  • Graveyard Rats

    ★★★½

  • Lot 36

    ★★★½

  • Mister Organ

    ★★★

  • Confess, Fletch

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★

  • See How They Run

    ★★★

  • Blonde

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Pearl

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★½

  • Skinamarink

    ★★★

  • Nope

    ★★★★½

  • Irma Vep

    ★★★★½

  • Elvis

    ★★★★

  • Decision to Leave

    ★★★½

  • Moonage Daydream

    ★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★★½

  • Hideous

    ★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★½

  • Men

    ★★★½

  • Cool Blue Car

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • The Northman

  • RRR

    ★★★★½

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

  • Kimi

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • Babysitter

    ★★★

  • Speak No Evil

    ★★

  • Fresh

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Dig Deeper: The Disappearance of Birgit Meier

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★

  • Belfast

    ★★½

  • The Card Counter

    ★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • When Nobody Was looking

    ★★★★

  • Pig

    ★★★½

  • Lamb

    ★★½

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • False Positive

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★½

  • Every Breath You Take

    ½

  • Can't Get You Out of My Head

    ★★★★½

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★

  • A Glitch in the Matrix

    ★★★

  • Strawberry Mansion

    ★★★★