RSS feed for Ted

Ted has logged 32 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Spring

Spring

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Endless

The Endless

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Yellow Submarine

Yellow Submarine

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Filmworker

Filmworker

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
I Feel Pretty

I Feel Pretty

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Thelma

Thelma

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Passionate Friends

The Passionate Friends

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Chris Rock: Tamborine

Chris Rock: Tamborine

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Paddington

Paddington

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
In the Fade

In the Fade

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Post

The Post

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
David Bowie: The Last Five Years

David Bowie: The Last Five Years

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★½
Edit this entry  
06
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry