Sort by

Ted has logged 104 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
In Search of Ozu

In Search of Ozu

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Naked Lunch

Naked Lunch

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Third Man

The Third Man

1949
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
John Was Trying to Contact Aliens

John Was Trying to Contact Aliens

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
An Occurrence at Arverne

An Occurrence at Arverne

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fine Feathers

Fine Feathers

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Tchou-tchou

Tchou-tchou

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Bead Game

The Bead Game

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Doodlers

The Doodlers

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Begone Dull Care

Begone Dull Care

1949
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Op Hop/Hop Op

Op Hop/Hop Op

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Walking

Walking

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Great Toy Robbery

The Great Toy Robbery

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Don't Know What

Don't Know What

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Long Shot

Long Shot

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Frozen

Frozen

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
All of Me

All of Me

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
When They See Us

When They See Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
7362

7362

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Peyote Queen

Peyote Queen

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Eyewash

Eyewash

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
8:46

8:46

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Odds & Ends

Odds & Ends

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Fake Fruit Factory

Fake Fruit Factory

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Here I Am

Here I Am

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Notes on the Circus

Notes on the Circus

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Just Mercy

Just Mercy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
No. 3: Interwoven

No. 3: Interwoven

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Black Panthers

Black Panthers

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
On Sundays

On Sundays

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mr. Hayashi

Mr. Hayashi

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Cost of Treachery

The Cost of Treachery

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Fire (Pożar)

Fire (Pożar)

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Inquiry. The Great British Housing Disaster

Inquiry. The Great British Housing Disaster

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bitter Lake

Bitter Lake

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry