Sort by

Ted has logged 11 entries for films during May 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Will Success Spoil Rock Hunter?

Will Success Spoil Rock Hunter?

1957
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Forty Guns

Forty Guns

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Design for Living

Design for Living

1933
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Collective

Collective

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Big Steal

The Big Steal

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Sister, Sister

Sister, Sister

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Shanghai Express

Shanghai Express

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Demonlover

Demonlover

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Single White Female

Single White Female

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Pigs and Battleships

Pigs and Battleships

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Smash Palace

Smash Palace

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry